воскресенье, 27 января 2013 г.

Етикет ведення мовлення

Для всіх видів мовленнєвої діяльності суспільство висуває певні стандарти їх здійснення. Кожному зрозуміло, що не прийнято голосно розмовляти в музеї або бібліотеці, бурхливо з'ясовувати стосунки в людному місці, виносячи інтимні речі на слух громадськості.

Вести мову треба за певними правилами, так як при усному контакті мова народжується спонтанно, сказане вже не виправити. Тому треба бути уважним як до свого говорінню, так і до слухання.

Мовець повинен виявляти лояльність до хто слухає і максимум доброзичливості. Категорично неприпустимі грубість, образи, зневагу. Цими коштами ніколи не досягти розуміння і ефективної взаємодії як в роботі, так і серед домочадців. Образи, нанесені будинку, взагалі важко змиваються. Від горезвісного «сам дурень» відбуваються розводи. Діти дуже швидко звикають до мовного неподобству батьків, і про елементарну повагу в таких умовах не може бути й мови. А прояв шанобливого ставлення до співрозмовника - це і є перше правило спілкування.

Мовний етикет

В культурі мовлення є відмінності між тим, щоб говорити експромтом і виступати «за папірцем». У статті І.Андроннікова сказано: «Якщо людина вийде на любовне побачення і прочитає своєї улюбленої пояснення з папірця, вона його засміє. Тим часом та ж записка, послана по пошті, може її розчулити. Якщо вчитель читає текст свого уроку по книзі, авторитету в цього вчителя немає. Якщо агітатор користується весь час шпаргалкою, можете заздалегідь знати - такий нікого не загітує. Якщо людина в суді почне давати свідчення по папірцю, цим показаннями ніхто не повірить. Поганим лектором вважається той, хто читає уткнувшись носом в принесену з дому рукопис ».

Думка зрозуміла - під час свого спілкування з людьми, будь воно письмове чи усне, ми користуємося мовою, інакше кажучи, промовою. Цей аспект настільки важливий, що йому ми присвячуємо цілий розділ. Тому що мовна діяльність буває чотирьох видів. Це говоріння, слухання, читання і письмо.

суббота, 26 января 2013 г.

Подарунки батькам нареченого або нареченої

Як правило, знайомство з батьками другої половини трапляється під час якихось святкових сімейних урочистостей: Дня народження, Нового року, Різдва, Великодня і т.д. А тому Ви не можете з'явитися на доленосну зустріч без подарунка.

Проте вибрати подарунок, який сподобається майбутнім родичам, і правильно його піднести - ой, як нелегко.

При виборі подарунка і способу його піднесення Ви, безумовно, маєте можливість проявити свою індивідуальність та креативність. Однак не порушуйте при цьому правил етикету.
Який подарунок зробити

При знайомстві з батьками хлопця / дівчини не варто робити занадто дорогих подарунків. Щоб вони їм не довелося відчувати себе Вам зобов'язаними або підозрювати Вас в підлабузництво.

Не даруйте домашніх тварин! Виняток становить тільки той випадок, якщо Ви на 100% впевнені в тому, що їм потрібно якийсь звір.

Етикет знайомства з батьками

Знайомство з батьками хлопця / дівчини - знаменна подія як для сторони «батьків», так і для сторони «дітей». Потенційної невістки або зятя хочеться справити на батьків своєї другої половини найкраще враження, старше покоління, у свою чергу, бажає якомога краще вивчити передбачуваного майбутнього члена сім'ї.

Зазвичай таке знайомство трапляється в гостях у батьків. І молодій людині або дівчині дуже важливо вести себе правильно, щоб з першої зустрічі завоювати серця майбутніх родичів.

Етикет знайомства з батьками

При знайомстві з батьками своєї другої половини, по-перше, треба бути самим собою, але при цьому дотримуватися рамки громадського етикету. Не варто прикидатися тим, ким Ви насправді не являєтесь: фальш завжди відчувається і викликає негативну реакцію.

Постарайтеся не демонструвати свого хвилювання. Але ні в якому разі не намагайтеся приховати його за маскою напускною розкутості - інакше обов'язково «провалитеся». Ведіть себе природно.

воскресенье, 20 января 2013 г.

Подання людей один одному


У ситуаціях, коли Вам треба познайомити людей, треба підвести знайомляться один до одного і назвати їхні імена. За правилами етикету, Ви не повинні змушувати гостей представлятися один одному самостійно.
Якщо Ви знайомите чоловіка з жінкою, то повинні спочатку представити даму, назвавши її по імені-по батькові.
Відповідно до етикету знайомства, першим подати руку для рукостискання повинен той, кому представили людини. Таким чином, виходить, що жінка повинна подавати руку чоловікові, старший по службі або за віком - молодшому за відповідними критеріями.
Якщо Ви запросили в гості знайомих один одному людей і одного новачка, необхідно представити його всьому суспільству, назвавши ім'я та прізвище. Новачкові після представлення його присутнім слід зробити один невеликий уклін головою всім присутнім.
У тому випадку, якщо незнайомий Вашим гостям людина з якихось причин не встиг до початку застілля, Ви повинні представити його всьому суспільству і посадити на незайняте місце. Із сусідами по столу спізнілому доведеться знайомитися самостійно.

Як правильно знайомитися


Правила знайомства існували у всіх народів у всі часи. І багато хто з давніх традицій знайомства знайшли своє місце в сучасному етикеті. Зокрема, чинне правило знайомства при обов'язковій наявності посередника або його замінює рекомендаційного листа - відгомін етикету епохи раннього Середньовіччя.

Однак ритуал знайомства в Середні віки був надто складною процедурою. Сьогодні правила знайомства набагато простіше. Як правильно знайомитися, щоб справити хороше враження на співрозмовника при першій зустрічі, Ви дізнаєтеся, вивчивши невеликий перелік рад.