З давніх часів обов'язковим атрибутом святкового столу були спиртні напої. Дегустація вина було невід'ємною частиною етикету, без нього не обходилося жодне торжество, на яке запрошують гостей.
Сучасний етикет також не забороняє вживання спиртних напоїв під час застілля, але наказує пити рівно стільки, щоб розвеселитися. Однак важливо знати не тільки, скільки пити, але і як подавати алкоголь, адже до столу, особливо святковому, підносять різні спиртні напої: вино, горілку, різноманітні настоянки і лікери.
Як правильно пити і наливати
Перед тим як пити, переконайтеся в тому, що ваша помада не залишить слідів на склянці або фужері. Для цього досить промокнути губи серветкою. Хоча якщо ваша помада з дорогих і стійких, то плям від неї залишитися не повинно. Пити потрібно, не нахиляючи сильно голову назад. Сівши за стіл, кожен сам наливає собі вино або інший напій, не забуваючи запропонувати його дамі праворуч. Розливаючи напій по келихах, шийку пляшки потрібно кожен раз повертати до себе, щоб крапля рідини випадково не впала і не забруднила скатертину.
Відкривши пляшку з прохолодним напоєм, обов'язково протріть шийку серветкою і тільки потім розливайте напій по келихах.
Наповнювати келихи і чарки по вінця не потрібно, щоб, підносячи до рота, не розплескати вміст.
Правила етикету при наливанні і питво напоїв
Горілку і мадеру наливають не до країв, а трохи менше (на 0,5 см до краю), шампанське - на 2/3 об'єму келиха, а вино - наполовину або ж 2/3 об'єму.
Якщо до столу подані коктейлі з трубочками, то пити їх потрібно обов'язково через соломинку.
Вина слід пити, запиваючи їжу, невеликими ковтками, на відміну від горілки, яку п'ють одним ковтком. Гіркий смак горілки потрібно послабити за допомогою закуски, це правило є обов'язковим.
Горілка доречна на початку застілля, так як вона здатна викликати апетит, а також знімати напругу (досить випити 1-2 чарки).
Скільки пити
Те, що ви будете пити в процесі святкового гуляння, може значно вплинути на те, як ви будете почувати себе на наступний день. Власне, це твердження є переінакшене фразою доктора філософії К. Блюма: «Те, що ви п'єте, може зіграти головну роль у тому, як буде почувати себе ваша голова на наступне ранок».
Виникає резонне питання: а як слід пити?
Сівши за стіл, потрібно звернути увагу на те, які чарки і скільки їх стоїть перед вами; тепер визначтеся, що саме ви будете пити, а від яких напоїв утримайтеся.
Зазвичай перед кожним гостем ставлять три ємності для напоїв, наприклад чарку для горілки, для натуральних вин і бокал для води або ж чарка для горілки, фужер для шампанського і келих для води.
Перш за все потрібно правильно вибрати собі напій. Дуже важливо дотримувати певну послідовність розпивання напоїв.
Небажано починати з шампанського, ігристих вин або коньяку. Білі вина краще віддати перевагу червоним, десертні - більш «тихим», горілку - настойкам, а віскі - бренді.
Чому потрібно зробити вибір саме на користь цих напоїв. По-перше, тому, що в десертних винах міститься більше цукру, ніж у їх більш «спокійних» побратимів, в шампанському багато вуглекислоти, в настойках та коньяку - складних органічних речовин. Все це сприяє розвитку похмільного синдрому.
Так як цукор підсилює засвоєння алкоголю, то не рекомендується починати застілля з солодких вин. Напої, що містять вуглекислий газ, дратують слизову оболонку шлунку і сприяють посиленню діяльності шлунково-кишкового тракту. Крім того, завдяки бульбашкам алкоголь дуже швидко всмоктується в кров.
Вважається, що чим темніше напій, тим він менш корисний. Ось чому краще всього віддати перевагу горілці, білому вину або іншому прозорому напою.
Що з чим слід поєднувати.
Сухе червоне вино або пиво можна подавати до сиру.
До закусок - сильно охолоджена горілка. Але ні в якому разі не коньяк! Допустимі сухий вермут або сухе біле вино. Цим асортиментом можна обмежитися аж до кави. Якщо ви бажаєте мати до кожної страви свій напій, то:
Вино біле сухе або напівсухе - до риби, курчатам, індички, мізкам, телятині.
До качці, гусям - червоне сухе вино.
До яловичині, свинині, баранині, дичини - червоне сухе вино або пиво.
До десерту - червоне або біле вино солодке або напівсолодке.
До кави коньяк або лікер.
До всіх блюд від закусок до десерту підходить шампанське. До солоним - сухе шампанське.
Під час вечері не подають коктейлі та алкогольні напої з газованою водою.
Білі вина п'ють охолодженими, червоні сухі та напівсухі - кімнатної температури, червоні солодкі і напівсолодкі - злегка охолодженими, пиво - максимально холодним, вермут - охолодженим, горілка та лікери - міцно охолодженими, коньяк - кімнатної температури.
У червоному вині міститься тирамін - речовину, яка може викликати головний біль, хоча воно все ж корисніше білого вина, так як сприяє збільшенню вмісту в крові антиоксидантів, тим самим запобігаючи атеросклероз і перешкоджаючи тромбоутворенню.
Під час застілля потрібно починати пити з менш міцних напоїв, поступово «підвищуючи градус».
Звичайно, краще протягом урочистості пити лише один напій. Якщо хочеться якось урізноманітнити напої, то пити краще одне і те ж, але різних марок. Якщо через обмеженого вибору доводиться пити різні напої, то пити їх бажано один за одним також у міру підвищення фортеці. Так, наприклад, після сухого вина можна ще випити горілку, а навпаки вже небажано - це, швидше за все, викличе головний біль.
Краще не заважати кілька різних видів спиртних напоїв, перескакуючи з одного на інший протягом вечора.
Робити коктейлі, тобто змішувати в одному келиху різні напої, слід обережно. Добре, якщо точно відома рецептура. У Росії, в принципі, не прийнято гарну горілку змішувати з іншими напоями, в тому числі зі слабоградусні.
Під час застілля пам'ятаєте, які напої ви п'єте, і насолоджуйтеся їх смаком і ароматом. Якщо ви їх вже не відчуваєте, то краще зробити перепочинок. Сприйняття смаку повернеться через деякий час.
Пийте помірно, не прагнете спустошувати кожну чарку повністю. Якщо хтось не бажає пити спиртного, краще не наполягати - це вважається поганим тоном. Турбота господаря про гостях полягає в тому, щоб чарки не були порожніми. Але гості мають право спустошувати їх в тому темпі, якому побажають. Для цього чарку або келих залишаємо недопитим - якщо в чарці залишилося спиртне, в неї доливати не прийнято.
У багатьох країнах класичним і єдиним частуванням випадкового гостя є «чарочка». Якщо хтось зайшов до нас просто так або у справі, але ненадовго, можна подати як частування чарку домашнього вина, настоянки, коньяку або вермуту. В якості закуски цілком підійде солоне печиво або горішки. Припустимо запропонувати одну-дві чарки. Суть звичаю полягає в невеликій кількості спиртного. «Чарка» не повинна перетворитися на «пляшку».
Комментариев нет:
Отправить комментарий