воскресенье, 24 февраля 2013 г.

Ділове спілкування по телефону

На сьогоднішній день телефон нерідко використовується в якості засобу для ділового спілкування. Все частіше фірми, що знаходяться в одному місті, укладають угоди та інші угоди з організаціями, розташованими на іншому кінці країни. Звичайно, ділові переговори в таких випадках зручніше за все здійснювати по телефону.

Однак ділове спілкування по телефону принципово відрізняється від приватного. Найголовніша відмінність полягає в тому, що при веденні ділових переговорів Ви ставите на карту не тільки свій особистий авторитет, але і репутацію організації, в якій працюєте. Так що при недотриманні етикету спілкування по телефону Ви ризикуєте завдати непоправної шкоди власній фірмі.

Діловий етикет

Правилам поведінки і взаємодіям людей на робочому місці надається величезне значення в світі бізнесу. Регламентація ділового спілкування дозволяє економити ресурси - як грошові та часові, так і людські. Виходить, слідування правилам ділового етикету - запорука успіху в бізнесі.

Одні з головних постулатів виглядають так:

пунктуальність
стриманість
тактовність
ввічливість
На роботі прийнято вітати всіх колег, вітатися достатньо один раз - на початку дня. В офісі діють ті ж правила хорошого тону, що й скрізь: на чолі кута повагу до оточуючих.
Діловий етикет
Обертаючись в ділових колах, намагайтеся не говорити зайвого. Адже у всіх організаціях існує внутрішній неписаний кодекс, який неприпустимо розголошувати поза свого офісу. Також правила ділового етикету наказують утримуватися від обговорень особистому житті товаришів по службі.

суббота, 9 февраля 2013 г.

Рукостискання

Найчастіше саме рукостисканням завершується церемонія вітання. Цей ритуал в минулому демонстрував мирні наміри - адже в руках немає зброї. Для рукостискання зазвичай подають праву руку, це правило поширюється і на шульг. Втім, якщо права зайнята чи ушкоджена, можна подати, попередньо вибачившись, ліву руку. При цьому вільна рука не повинна лежати в кишені.
Пропонуючи руку, не можна тримати її розслабленої, як би вручаючи потримати жабу. Але не слід і щосили стискати руку партнера, трясучи нею в повітрі. Подавайте руку впевнено, потискайте - спокійно, несильно і коротко.
Не варто потискати долоню своїми двома руками, так само, як і подавати для потиску лише кінчики пальців.
У випадку якщо вас представляють іншій людині, першим простягнути руку повинен він.
При зустрічі чоловіка і жінки, бути чи не бути рукостисканню вирішує дама. Етикет наказує першими подавати руку жінці. Також і при зустрічі людей різного віку, ініціатива повинна виходити від старших товаришів. Якщо ж дама або чоловік старше вас по положенню або віком вирішить зобразити легкий уклін і усно вітати вас, не варто наполягати на рукостисканні. Однак якщо простягнуту вам руку залишити висіти в повітрі, то це буде розцінено як образу.

Привітання

Колись щире побажання довгих років і здоров'я трансформувалося в сучасне «здрастуйте». Щоб правильно привітатися, проявивши цим повага до людини, потрібно знати деякі нюанси етикету вітання.
Перш за все, варто привітати не тільки знайомих, але й зовсім сторонніх людей, якщо ви звертаєтеся до них з проханням або питанням. Хорошим тоном вважається вітати всіх, з ким ви часто стикаєтеся у дворі, в ліфті або кафе. Це ж правило поширюється на сусідів по будинку, листонош, продавців в магазині і т.д.
Привітання
Наприклад: «Добрий вечір, Петро Васильович» або «Здрастуйте, пане професоре». При цьому потрібно не забути доброзичливий тон і посмішку. А слова вітання потрібно вимовляти чітко, не швидко, але й не занадто повільно.

суббота, 2 февраля 2013 г.

Етикет ведення мовлення

Для всіх видів мовленнєвої діяльності суспільство висуває певні стандарти їх здійснення. Кожному зрозуміло, що не прийнято голосно розмовляти в музеї або бібліотеці, бурхливо з'ясовувати стосунки в людному місці, виносячи інтимні речі на слух громадськості.

Вести мову треба за певними правилами, так як при усному контакті мова народжується спонтанно, сказане вже не виправити. Тому треба бути уважним як до свого говорінню, так і до слухання.
Мовець повинен виявляти лояльність до хто слухає і максимум доброзичливості. Категорично неприпустимі грубість, образи, зневагу. Цими коштами ніколи не досягти розуміння і ефективної взаємодії як в роботі, так і серед домочадців. Образи, нанесені будинку, взагалі важко змиваються. Від горезвісного «сам дурень» відбуваються розводи. Діти дуже швидко звикають до мовного неподобству батьків, і про елементарну повагу в таких умовах не може бути й мови. А прояв шанобливого ставлення до співрозмовника - це і є перше правило спілкування.
Мовець повинен враховувати стать, вік, соціальне та суспільне становище співрозмовника і проявляти ввічливість. Те, що можна говорити доброму знайомому, рівному або молодшому в невимушеній обстановці, категорично не підійде старшому по положенню або званням в обстановці офіційної. Наприклад, керівник може наділити свою вимогу у форму прохання. Або людина, яка бачить необхідність відмовитися, може зробити це не прямо і категорично, а м'яко, обгрунтувавши свою відмову вагомою причиною.