суббота, 9 февраля 2013 г.

Привітання

Колись щире побажання довгих років і здоров'я трансформувалося в сучасне «здрастуйте». Щоб правильно привітатися, проявивши цим повага до людини, потрібно знати деякі нюанси етикету вітання.
Перш за все, варто привітати не тільки знайомих, але й зовсім сторонніх людей, якщо ви звертаєтеся до них з проханням або питанням. Хорошим тоном вважається вітати всіх, з ким ви часто стикаєтеся у дворі, в ліфті або кафе. Це ж правило поширюється на сусідів по будинку, листонош, продавців в магазині і т.д.
Привітання
Наприклад: «Добрий вечір, Петро Васильович» або «Здрастуйте, пане професоре». При цьому потрібно не забути доброзичливий тон і посмішку. А слова вітання потрібно вимовляти чітко, не швидко, але й не занадто повільно.

Як правило, першими вітаються молодші зі старшими, чоловіки з жінками, що спізнюються з незавершеними, що обганяють стоять, що входять з присутніми і т.д. Якщо вітають один одного подружні пари, то в першу чергу вітаються між собою жінки, потім чоловіки вітають дам, і на закінчення чоловіки потискають один одному руки.
Вітаючись з жінкою на вулиці, чоловік повинен підняти капелюх і злегка кивнути головою. Але це правило не поширюється на берети і зимові шапки. Раніше глибокий уклін символізував соціальний статус: чим нижче уклін, тим більше були відмінності в суспільному становищі. Зараз етикет наказує лише доброзичливий кивок. Відходить у минуле і звичай цілувати при зустрічі руку дамі. Як правило, ця форма вітання використовується тільки в приміщенні в урочистих випадках, але не на вулиці. У будь-якому випадку, жінці не слід як провокувати поцілунок, так і прибирати руку при поцілунку. При цьому чоловікам у жодному випадку не можна притягувати руку до себе - він повинен нахилитися для поцілунку.
Обійми і поцілунки при зустрічі залежать від національних традицій і ступеня близькості знайомих. Хорошим тоном все ж вважається прояв стриманості, не привертаючи уваги перехожих.
Обійми ж, як етикетні жест привітання малозастосовні. Як правило, під дружніми обіймами на людях розуміється скоріше імітація цього дійства: досить покласти руки на плечі один одному. Чоловіки можуть поплескати один одного по спині або плечах. Поза ситуації зустрічі етикет дозволяє обійми як знак співчуття і ласки. Він доречний між дорослим і дитиною, родичами, і близькими подругами.
Правила етикету вимагають, щоб сидяча людина обов'язково вставав зі свого місця, якщо він вітається з дамою або зі старшим за віком або положенню. Втім, якщо сідають за стіл, а йдуть геть і не мають наміру починати бесіду, достатньо лише трохи підвестися з місця. Вітаючись з однолітком, чоловік може сідати. У випадку, якщо перед ним жінка або чоловік, старше за нього за віком або положенню, то сідати слід тільки тоді, коли сядуть вони, або запитавши їх дозволу.
Отримавши пропозицію господині будинку сісти, сідати слід лише після неї.
Якщо ваш супутник зустрів і привітав незнайомого вам людини, хорошим тоном буде наслідувати його приклад. Входячи в приміщення, в якому багато знайомих або незнайомих вам людей, слід привітати всіх загальним «здрастуйте!». Етикет дозволяє не вітатися з кожним з них окремо.
У випадку якщо ви не впізнали чи не помітили людину, то вітати його потрібно зі словами вибачення за прикру помилку.

Комментариев нет:

Отправить комментарий