суббота, 30 марта 2013 г.

Типи керівників


Спілкування з керівником лише частково регламентується стандартними нормами етикету. В основному ж воно вибудовується, виходячи з негласних правил. У кожному колективі вони свої і більшою мірою залежать від особистості самого начальника. Для того щоб грамотно вибудувати взаємини з керівником, треба встановити, до якого типу лідерів він належить.

Діловий етикет розрізняє 3 основних типи керівників (авторитарний, ліберальний і демократичний) і ще 7 прикордонних варіантів лідерів.

Авторитарний керівник
Авторитарний керівник - найжорсткіший тип начальника. Йому властиво придушувати ініціативу підлеглих. Для авторитарного керівника важливо тільки те, щоб йому неухильно підпорядковувалися і виконували його вимоги. Всі рішення він приймає одноосібно, ототожнюючи себе з очолюваною компанією. Авторитарний керівник сам цілком віддається роботі і вимагає того ж від підлеглих. Задля досягнення мети компанії він погодиться на будь-які витрати: як матеріальні, так і людські.

Правила звільнення працівника


Звільнення працівника - одна з найбільш неприємних обов'язків керівника. Настільки відповідальне рішення прийняти вкрай нелегко, а піднести - ще складніше. Повідомляти співробітникові про його звільнення треба, суворо дотримуючись ряду правил службового етикету.

Причини звільнення

Причини звільнення співробітника не можна викласти сухими формулюваннями, типу: «у зв'язку зі скороченням штату ...», «внаслідок службової невідповідності ...», «за статтею такою-то ...», «за власним бажанням ...». Звільняється - це жива людина. А тому необхідно повідомити йому про припинення співпраці максимально тактовно і безболісно. Для того щоб не зачепити почуття людини, не знизити його самооцінку і не нанести психологічну травму, керівник повинен якомога більш коректно оголосити причини звільнення.

Від того, наскільки грамотно начальник розлучається зі співробітником, багато в чому залежить авторитет керівника в штаті підлеглих. Звільнення однієї людини - це стрес для всього колективу. Однак великі хвилювання і переживання відчуває сам керівник. Навіть якщо звільняється сам не залишив іншого виходу, начальнику все одно буде дуже нелегко оголосити доленосне рішення. Керівник до останнього може сумніватися в тому, чи підтримають його інші підлеглі або звинуватять у жорстокості, несправедливості і свавілля.

воскресенье, 24 марта 2013 г.

Етикет ділового листування в Мережі

Сучасні технології давно вже проникли в усі сфери діяльності. Діловими електронними листами сьогодні обмінюються абсолютно всі організації. А тому кожен повинен вміти правильно їх складати.

При написанні ділового електронного листа необхідно чітко дотримувати певну схему.

Структура електронного листа:

тема;
привітання;
відображення мети листи;
зміст (пропозиції, пояснення, питання і т.д.);
прощання;
підпис з контактними даними;
посилання на сайт компанії (якщо такий є);
логотип (за бажанням).

Візитні картки - неодмінний атрибут сучасного ділового світу

Візитні картки - неодмінний атрибут сучасного ділового світу. Як правило, візитки використовуються або для подання, або для послання з метою звернути увагу на персону у зв'язку з якою-небудь подією.

Візитну картку першим, згідно етикету, вручає той, хто молодший за віком або за посадою.

Бейджі
На великих конференціях, семінарах та інших заходах з великою кількістю учасників функцію візитних карток виконують бейджи. Як правило, на них вказуються ПІБ людини, назву організації, яку він представляє, займана ним посада або науковий ступінь, якщо мова йде про наукових конференціях. Приколюють до одягу бейджи прийнято носити на лівій стороні грудей. Надягати їх слід в приміщенні. По виході на вулицю, згідно етикету, бейджи треба знімати.

суббота, 9 марта 2013 г.

Макіяж і зачіска в діловому стилі

Якщо керівником фірми є жінка, то її обличчя можна назвати обличчям всієї організації. Тому саме воно має виглядати бездоганно - без темних кіл під очима, блиску і розтеклися помади. Це перша ознака організованості та вміння грамотно розподіляти особистий час.

Зазвичай жінки, трепетно ​​відносяться до своїх посадових обов'язків, так само ставляться й до власної зовнішності.

Тому далеко не випадково діловий етикет чітко регламентує параметри в одязі, макіяжі і в зовнішньому вигляді взагалі. Його вимоги дуже продумані і виправдані, до того ж вони створені насамперед для зручності, щоб ніщо не відволікало від робочого процесу.

Як правило, найцінніші ділові якості жінки знаходять своє відображення в її зовнішності - одязі, зачісці і макіяжі.

Знайомство з колективом

Перші дні на роботі - це період знайомства з колективом, структурою організації, що склалася в команді системою правил і норм, в тому числі і негласних.

Безумовно, важливо бути грамотним фахівцем, майстерно виконують свої службові обов'язки, але цього недостатньо, для того щоб стати частиною єдиної команди. Дейл Карнегі вивів таку формулу успіху в кар'єрі:

Якісне виконання посадових обов'язків + слідування законам "офісної дипломатії" = просування по службі
Знайомство з колективом
У перший робочий день нового співробітника слід познайомитися з виробничою специфікою організації, персоналом, корпоративним кодексом і т.п. Вирішити всі ці завдання дозволяє ознайомча "екскурсія" по відділу або фірмі.