воскресенье, 28 октября 2012 г.

Що робити, якщо бракує часу на виховання дітей


Сучасні батьки відчувають гостру нестачу часу для виховання дітей. Статистика це підтверджує - в середньому на безпосереднє спілкування з дітьми батьки витрачають всього 20 хвилин в день.

У таких обставинах треба постаратися, щоб кожна хвилина була проведена з користю. Адже справа зовсім не в кількості, а в якості проведеного часу. Якщо говорити про виховання в цілому, то саме основне в ньому - це створення навколо дитини загального середовища, а це не вимагає великих витрат часу.
Що робити, якщо бракує часу на виховання дітей?
Якщо у вас всього 5 хвилин, що ж ви можете встигнути зробити для дитини? На жаль, з підрослими дітьми ми, батьки, практично не спілкуємося на тілесному рівні. Занадто багато є занять, за допомогою яких можна заспокоїти або захопити дитину. На їх фоні ласка і обійми відходять на другий план. В результаті у дітей розвивається низька стресостійкість і порушення в поведінці. Просто так відсутність тактильних відчуттів з батьками не проходить. Ми знаємо, що потреба в них тим більше, чим дитина менше. Але батьківська ласка потрібна і підліткам (бажано не прилюдно!). Якщо малюка можна взяти на руки, то тінейджера досить пошарпати по потилиці. Не соромтеся робити це частіше - від обіймів навіть фізичне здоров'я поліпшується. Компліменти і похвала сприяють розвитку базової впевненості в житті, почуття значимості. А в похвалі діти потребують тим більше, чим менше приводів для неї дає дитина.


Займіться творчістю. На це піде не більше півгодини. Займайтеся чим завгодно - ліпіть із пластиліну, тіста, снігу або піску, викладайте мозаїку макаронами або гудзиками, прикрашайте кімнату. Спробуйте що завгодно робити вместес більш старшими дітьми - прибирання або приготування вечері. У процесі будь-якої спільної діяльності відбувається сонастройка один на одного, виникають тонкі емоції. З малюками можна проідумивать продовження до добре знайомих казкам - буде розвиватися фантазія, грамотна мова, до того ж звичайні життєві знання в такій формі набагато легше закріплюються.

Пограйте. Наприклад, король каже: «Я вдягаю свій придворний костюм і пропоную королеві прогулятися». Інші члени сім'ї вибирають собі ролі і говорять про свої заняття. Така гра може змусити вас задуматися про методи виховання, якщо син наполегливо відправляє маму в сусіднє королівство, тата на війну, а сам залишається з дідусем. Може, вам треба бути пом'якше? Подібна гра протягом години дозволяє скинути накопичену у відносинах напругу, а воно буває навіть у дітей.

Якщо ви вже награлися, то влаштуйте сімейний обід. Первинна людська потреба - це їжа. Спілкування в поєднанні з трапезою робить стосунки більш теплими і тісними. До 17 хвилин на день на виховання додайте середньостатистичні 40 на їжу в звичайні дні і три години у святкові. Одним махом уб'єте двох зайців. Дітям подобається допомагати накривати на стіл і придумувати меню. Головне - робити це з задоволенням і на цей час вимкнути телевізор. Просто їжте і спілкуйтеся один з одним. З усіх способів виховання це самий душевний і смачний.

Комментариев нет:

Отправить комментарий