воскресенье, 28 октября 2012 г.

Сусідський етикет


Сусідський етикет
Як правило, люди, які тривалий час живуть по сусідству, при зустрічі вітають один одного навіть, якщо знайомі коротко. Звід правил сусідського гуртожитку має одну мету - якомога менше заподіювати незручності оточуючим. Це означає: не дозволяти дітям кричати під сусідськими вікнами, не допускати, щоб ваша собака вив години безперервно у вашу відсутність, надто голосно грало радіо або звучала музика. Майте на увазі, що скандали з домашніми чутні за стіною набагато сильніше, ніж вам здається.

Якщо ваші діти займаються музиченням, подбайте про елементарну звукоізоляцію - повісьте на стіну килим. Законодавства багатьох країн дозволяють шум у житлових квартирах до 23-00. Але навіть при цьому намагайтеся попереджати сусідів про насування ремонті або ювілеї. Принаймні, люди будуть в курсі, що відбувається і зможуть приблизно припускати час закінчення шуму, що саме по собі вселяє визначеність і тим самим заспокоює.


У випадках, коли вам по-сусідськи дозволяють користуватися телефоном, намагайтеся робити це тільки в самих невідкладних випадках. Немає нічого страшного в тому, щоб позичити праску або цукор, якщо всі борги повертаються вчасно, без затримок. Якщо сусіди зазіхають на предмети вашого побуту, переступаючи межі дозволеного, то можна відповісти: «Шкодую, але моя кофемолка не зовсім справна». Сусідські симпатії це може і охолодити, але іноді такі заходи просто необхідні.

 Не варто вриватися в сусідську квартиру безцеремонно, щоб дізнатися адресу пральні і по ходу поцікавитися, як у сусідів йдуть справи. Прийміть як належне, що вам можуть повідомити адресу або телефон в передпокої. Непристойно розглядати, що сусідка несе з магазину, розпускати плітки про те, хто скільки заробляє. Тим більше підглядати в прочинені двері, хто до кого прийшов - культурні люди не обговорюють чиєсь приватне життя.

 Сучасні будинки побудовані так, що часто можна почути ходіння над головою, від якого теж радості мало. Був випадок, коли зневірені мешканці нижнього поверху дали гроші своїм сусідам, щоб вони купили килим. Ще стародавні філософи помітили, що «будь існування - це співіснування». Зрозуміло, що в домашній обстановці хочеться більшої розкутості і свободи. І, тим не менш, існує закон, що чим більше поступаєшся сам, тим більше можеш просити того ж від інших.

 Право на спокійне життя мають і квартиранти, хоч вони і живуть в одній з ваших кімнат. Поки він платить за кімнату, вона є його територією. Не слід входити в неї без стуку, зайво цікавитися його приватним життям. Все це начебто елементарні речі, але іноді не зайвим буває нагадати про них ще раз.

У свою чергу, квартирант зобов'язується дбайливо ставитися до майна господарів, враховувати звичаї, що існують в даному будинку. Його будильник не повинен «поставити на вуха» всіх інших мешканців. Не бажано ходити по квартирі напіводягненим, розкидати по квартирі свої особисті речі, готувати їжу з різким запахом.

 Всі ці дрібниці дійсно важливі, і краще їх обмовляти ще при здачі кімнати під найм.

Комментариев нет:

Отправить комментарий