суббота, 24 ноября 2012 г.

Сервірування столу


Велике число різних приладів біля вашої тарілки не повинно вас збентежити. Адже у кожного приладу - своя функція. Щоб їх використовувати за призначенням, потрібно пам'ятати головне правило: всі прилади, розташовані праворуч від тарілки, беруть і тримають під час їжі правою рукою, а все те, що розташоване зліва, тільки лівою рукою. І, маленька підказка: прилади лежать у тій послідовності, в якій будуть подаватися страви. Тому ті, які потрібно використовувати першими, лежать з краю.
Сервірування столу
Зараз для сервірування столу застосовується чотири основних види вилок: це їдальні, закусочні, десертні та рибні. Столові легко дізнатися: вони найбільші, четирехзубцовие. Використовуються для гарячих м'ясних страв з гарніром. Закусочні качани виглядають меншими за розміром і мають чотири зубця. Ними користуються, коли подають холодні та гарячі закуски. Десертні виделки являють собою самі мініатюрні вилочки з трьома зубцями - для десертів і фруктів. Рибні вилки з двома зубцями.


Крім цих основних видів є спеціальні вилки для морепродуктів, фондю та інших екзотичних страв.

 Прямо перед гостем зазвичай ставлять маленьку столову тарілку, а не неї - закусочну тарілку з серветкою, призначеної для колін. Лівіше розташована тарілка для хліба або паперові серветки.

Іноді, на особливо важливих прийомах або в дорогих ресторанах попадається такий незвичайний столовий прилад, як полоскальницю для рук. Вона присутня на столі, якщо в меню є страви, які слід їсти руками. Це невелика мисочка, яка наполовину заповнена теплою водою. Нерідко в ній можна помітити рожеві пелюстки або кружечки лимона - це робиться для того, щоб краще видалити жир з пальців. Полоскальницю зазвичай стоїть ліворуч від основних тарілок, поруч пирогову тарілкою.

Перед основною тарілкою викладають десертні прилади, а за ними ставляться фужер і чарки.

Червоне сухе вино розливають у фужери або келихи на високій ніжці, а біле вино подають у схожих келихах, але менших за величиною.

 Десертне вино подається в маленьких круглих келихах, а для шампанського потрібні високі вузькі келихи, втім, підійдуть і фужери у вигляді кубка або широкої чаші на довгій ніжці. Різноманітні форми келихів для коктейлів, але найчастіше, вони подаються в сужающемся до високій ніжці широкому келиху. Чарки для аперитиву, коктейля, лікеру або коньяку можуть бути найрізноманітнішої форми, але невеликі за розміром. Найменші чарки - для горілки. Чим міцніше напій, тим для нього менше ємність. Чарки для віскі з товстого скла.

Високі і широкі келихи призначені для грогу і пуншу, вони також зроблені з товстого скла. Пиво п'ють з великих кухлів тільки в неформальній компанії, на офіційному ж прийомі цей напій подається рідше, в основному у високих склянках з товстого скла.

Безалкогольні напої п'ють з високих келихів у вигляді високих стаканів.

У разі якщо стіл сервірований в стилі шведського обіду - шведський стіл, етикет наказує гостям переважно самообслуговування. Звідси випливають і правила сервіровки. Як правило, по середині ставляться холодні закуски, соуси, хліб, салати, кондитерські вироби, безалкогольні напої. По краях шведського столу - закусочні тарілки в стопках, прилади поміщені у спеціальні посудником.

За правилами етикету, зі шведського столу все береться правою рукою, лівою ж тримається тарілка з приладами і серветкою. Наповнивши тарілку, потрібно відійти від столу до свого місця. Спиртні напої роздають офіціанти.

Для святкових застіль в сервіровці столу використовується, як правило, біла скатертина. У повсякденному сервіровці відмінно виглядають кольорові скатертини і скатертини з малюнком. У цьому випадку необхідно підбирати скатертину, гармоніює з сервізом.

Комментариев нет:

Отправить комментарий