Якщо ви хочете дізнатися, що про вас думають, прийдіть в гості без попередження - так свідчить старовинна французька приказка. І по обличчю людини, який відкриває нам двері, можна встигнути прочитати головне, навіть якщо він говорить чергову ввічливу фразу: «Дуже радий, проходьте!»
При сучасному ритмі життя будь несподіваний візит здатний вибити нас з колії. Тому відправлятися до кого-небудь без попередження можна тільки у виняткових випадках. Не спокушайтеся тим, що господарі з вами ввічливі - вони знаходяться у безвихідному становищі. У подібному випадку ваш візит повинен бути гранично короткий - зайшли, поговорили, швиденько попрощалися. Не варто приймати запрошення залишитися повечеряти - можливо, вечеря розрахований тільки на своїх.
За якими дрібницями можна зорієнтуватися, що ми з'явилися не зовсім вчасно? Наглядова гість відразу помітить випадкову міміку, господар сідає на край стільця і несвідомо стукає тапком об підлогу, господарка дивиться у бік кухні, мнучи на пальці кільце, на сказане нами майже немає ніякої реакції у вигляді запитань або нової теми розмови. Ніхто не згадує про чай. Господарі пожвавлюються, коли гість починає прощатися, і стають максимально серцевими, прощаючись. Їх охоплюють протилежні почуття - полегкість і деякі докори сумління.
Якщо двері не відкривається після двох дзвінків або повторного стуку - можете спокійно йти, не ломясь, не перевіряючи, чи дійсно господарів немає.
Що потрібно знати, збираючись у гості?
Якщо ми прийняли запрошення на звану вечерю - не з'явитися без попередження верх неповаги. Крайній термін відмови - за два дні до призначеної дати, причому причина повинна бути досить вагомою. Якщо не вдається стримати обіцянку і прийти, то як можна швидше порозумітися в усній або письмовій формі.
Пам'ятайте, що неважливо при частому відвідуванні знайомих забувати запросити їх до себе. Якщо ваша житлова площа не дозволяє приймати гостей, можна запросити в ресторан, кафе або театр.
Якщо молода людина часто буває в будинку дівчини, то іноді не завадило б принести букет квітів для її мами або чим-небудь допомогти її батькові.
У сім'ї можуть виникнути розбіжності, якщо один з подружжя вирушає в гості без другого. Зазвичай це бувають корпоративні вечірки, які не так часто проходять. У випадках повторюваних запрошень такого роду можна сказати: «Цей вечір я збираюся присвятити родині». Тим самим ви дасте зрозуміти що запрошує, що занадто часто запрошувати тільки одного з подружжя для вас небажано.
Якщо вас запросили на вечерю, постарайтеся не спізнюватися більше, ніж на 10 хвилин, допустимі рамками пристойності. Ще більш непристойний достроковий прихід, коли столи ще рухають, а гаряча вечеря вимагає підвищеної уваги.
Приймаючи запрошення, непристойно запитувати: «Хто ще має бути?» Якщо запрошуючий визнає потрібним, він сам про це скаже. Якщо в гостях відбулася несподівана зустріч з неприємним для вас людиною, то не помітити і не привітатися було б проявом неввічливості до господарів.
При бажанні одного з подружжя піти додому раніше, другий повинен приєднатися до його рішення без суперечок і заперечень. Будь-яка дискусія з цього питання припустима при відсутності свідків.
При достроковому догляді гостю необхідно коротко позначити причину, прощаючись з господарями. При численному суспільстві прощаються тільки з господарями, не привертаючи до себе увагу інших гостей. Цікаво, що скрізь, крім Англії, це називається «піти по-англійськи», а в самій Англії - «піти по-французьки». Причому спочатку треба попрощатися, а потім одягатися, і ні в якому разі не навпаки! Не забудьте подякувати господарям за приємний вечір, на що ввічливі господарі дадуть відповідь: «І вам спасибі, що прийшли!»
Чітких правил з приводу того, як довго можна залишатися в гостях, не існує. Запрошення на «чашку кави» зазвичай передбачає годину-дві, а звана вечеря може затягнутися і за північ. Люди тактовні просто звернуть увагу на те, наскільки господарі виглядають втомленими. Це і буде сигналом до прощання. На особливо нечутливих ефективно діє в зимовий час відкрита кватирка. Можна завести розмову про завтрашні плани. Найважча категорія гостей - зовсім недогадливість. З ними починаємо солодко позіхати, скаржитися на завтрашній важкий день, жалкувати про те, що гостю пора йти.
Коду частина гостей вже пішла, з рештою їх не обговорюємо - люди справедливо подумають, що їх чекає та ж доля.
Серйозною проблемою для господарів можуть стати візити іногородніх. Зупинятися у родичів або знайомих в іншому місті можна, тільки якщо вас наполегливо і багаторазово запрошують, або ви точно знаєте, що вони образяться, якщо ви зупинитеся не у них. Тільки заздалегідь обов'язково сповістіть про терміни свого перебування. Найбільше від непрошених гостей страждають жителі дач або курортних місць. Причому останні перебувають в блаженній впевненості, що все цілком природно. У разі отримання чіткого запрошення провести відпустку за рахунок господарів у них на дачі або курорті, подумайте про хороше подарунку. А під час перебування в будинку гостинних господарів оплатіть похід в кафе, театр, на екскурсію. Після свого від'їзду обов'язково надішліть листа з подякою.
Ночівля в знайомих без попередження припускає найтісніші дружні стосунки і дозвіл господарів робити це в будь-який час.
Перебуваючи в іншому місті у знайомих, про ночівлю домовляйтеся на початку спілкування, а не через кілька годин візиту пізно ввечері. Переночувавши, не намагайтеся прибрати ліжко грунтовно, просто складіть її і прикрийте ковдрою.
Що робити у випадку, коли приїжджі явно затягують свій багатоденний візит? Є перевірений ефективний спосіб - почати періодично ввічливо позичати гроші на поточні витрати. Через кілька днів гість вас покине. Якщо серйозно, простора квартира на курорті або в столиці часто стає для своїх господарів джерелом багатьох прикростей. Всім приїжджим не завадило б пам'ятати, що гостинність хоч річ і свята, але теж має певні межі.
Комментариев нет:
Отправить комментарий