Столові прибори - це, судячи з численними фільмами, найстрашніше випробування для людей, що випадково опинилися в суспільстві аристократів. Так, дійсно, враховуючи різноманітність всіляких вилок, ложок і ножів, зорієнтуватися в їх застосуванні не так вже й просто.
Однак немає нічого неможливого. Запам'ятайте, як виглядають столові прилади для тих чи інших страв, та завжди зможете правильно ними скористатися.
Як користуватися столовими приборами
Традиційні столові прилади
Серед традиційних столових приладів є ті, що знайомі всім без винятку: це столова ложка, столова вилка і столовий ніж. У сфері столового етикету їх ще прийнято називати великими столовими приборами. Ці три предмети завжди служать основою сервірування столу.
Закусочні прилади відрізняються від головних ложки, виделки і ножа більш скромними розмірами.
До розряду основних приладів також відносяться малі прилади для десерту. Вони схожі на великі і закусочні прилади, але набагато менше і тих і інших.
Згідно столовому етикету, для гарніру використовуються дві великі круглі вилки. Одна з них має 4 зубці.
Якщо на столі присутня соус, значить, повинен бути і спеціальний прилад для нього. Дізнатися Соусна ложку можна по виїмці збоку. Що стосується розмірів, вона більше і глибше їдальнею.
Якщо запланована подача першої страви, зокрема, щей або борщу, на столі можна виявити глибоку ложку середнього розміру, за формою нагадує ополоник. Це сметанна ложка.
Як користуватися столовими приборами
До м'ясних страв зазвичай додаються нож особливої форми і 2 вилки з двома зубцями. Одна з вилок велика, інша трохи менше. Обидві використовуються для оброблення м'яса.
Існує також спеціальний ніж для біфштекса. Дізнатися його можна по злегка зігнутої ручці, обтяженою донизу, і лезу з кількома ділянками зазубрин. При використанні ножа для біфштекса слід дотримуватися обережності: він дуже гострий - ріже м'ясо, нібито масло.
Згідно з європейським столовому етикету, салат подають разом з двома салатними ложками. Одна з них має спеціальні прорізи, для того щоб стікали надлишки масла, оцту, лимонного соку і інших заправок. Трапляється, що салат подають зі спеціальними салатними щипчиками. Вони являють собою 2 ложки, з'єднані пружною перемичкою.
Рибні страви також мають спеціальні прилади. Найчастіше рибу подають цілком, щоб гості оцінили її габарити і красу оформлення. Відповідно до етикету, вже за святковим столом обробляти її повинен господар. Якщо потрібно відокремити філе від кісток, слід скористатися широким рибним ножем з виїмками на лезі. Вилку для риби можна дізнатися за схожим на клешні краба зубцях.
Незвичайні столові прилади
Як користуватися столовими приборами
Омари вважаються розкішшю у всіх державах світу. Зрозуміло, настільки вишукана страва має свої прилади. Зазвичай до омарам докладають спеціальні щипці і вилку для оброблення. З одного боку вилка для омара оснащена двома невеликими гострими зубцями, що дозволяють виймати м'ясо з клешнею, з іншого - вузької ложкою, за допомогою якої зручно підчіплює шматочки м'яса. Щипці для омара схожі на пасатижі. Їх внутрішня поверхня ребриста, що дозволяє розламувати панцир.
Ще одним делікатесом є чорна ікра. Подавати її прийнято в кришталевій Ікорниця, оточеної льодом. До цього блюда докладають відразу три прилади: ікорно ложечку, лопаточку і ніж.
Незвичайні прилади потрібні і для такої страви як равлики. Для розщеплення панцира використовують спеціальні щипці, а для виймання м'яса - маленьку вилочку.
До устриць також докладають спеціальний ніж і виделку.
Що стосується страв з дичини, в громадських місцях їх обробляють за допомогою спеціальних щипців, що нагадують криві ножиці з щербинами. Їх можна впізнати по злегка вигнутим у бік лез. Щипцями розламують кістки, а м'ясо вже обробляють за допомогою звичайних ножа і вилки.
Спаржа - ще одне блюдо, яке має свої особливі прилади. Подають її зазвичай, приклавши спеціальну вилку і лопатку, яку можна використовувати в ролі ножа.
Багато страви східної кухні прийнято їсти паличками. Однак, згідно етикету, треба запропонувати гостям та європейські столові прилади. Далеко не всі готові освоювати майстерність володіння паличками в гостях або в громадському закладі. Таки тренуватися краще вдома, а не в ресторані або за святковим столом.
Ну, і нарешті, самим незвичайним столовим приладом прийнято вважати маленькі ножиці для винограду.
Десертні прилади
На десерт в нашій країні прийнято подавати солодощі та чай. Відповідно, приладами, присутніми на чайному столі, є ложка для цукру (або щипці, якщо мова йде про рафінаді), закруглений негострий ніж для масла і лопатка для торта.
Нерідко на столі, накритому до чаю, можна побачити і вилку для випічки. Плюшки користуються особливою прерогативою: до них додаються спеціальні щипці.
На офіційних прийомах навіть печиво етикет не дозволяє брати руками - тільки за допомогою спеціальної лопатки для випічки.
Оскільки не всі люблять солодке, до чайного столу часто подають сир. А до нього - спеціальний ніж із загостреним кінчиком. Іноді - сирний ніж-тертку (схожий на лопатку з загостреними прорізами).
Крім того, до групи десертних приладів належать кавові ложечки, ложки для компоту і прилади для фруктів: ніж і вилка з двома зубцями.
Комментариев нет:
Отправить комментарий