Далеко не завжди поганий мир краще, ніж добра сварка. Вже давно відомо, що у людей, відкрито конфліктуючих, відносини краще і міцніше. Тому сваритися треба обов'язково. Тільки спочатку вивчіть правила грамотної сварки.
Іноді поганий мир все ж потрібен. У випадках, коли сусідам знизу заважають ваші діти, бігаючі «по стелі», або вам заважає звичка сусіда з'являтися в під'їзді напідпитку і кричати пісні. У цих випадках сваритися безглуздо. Так само як і зі свекрухою, яка живе далеко і приїжджає рідко. На час її візиту можна одягнутися в броню стриманості.
Конфлікт - навіщо і коли він потрібен
Сваритися корисно
Конфлікти між людьми, по-справжньому близькими, неминучі. Адже чим дорожче нам людина, тим більшого ми від нього очікуємо. Ми рідше скажімо про сторонніх людей, що вони нам щось винні, а ось до найріднішим це не відноситься. Кому як не їм вчасно помічати наш настрій і знати, від чого нам добре. Якщо «чаша боргів» починає переповнюватися, це призводить до сімейних сварок. Отже, перший позитивний момент криється в тому, що конфлікти допомагають уточнити межі дозволеного. Намагатися обійти гострі кути за допомогою фраз «Давай поговоримо» і «Мені б хотілося» не вийде. Повинен бути відкритий класичний скандал з підвищенням тону, криками, різкими рухами. У цей час витрачається колосальна кількість енергії і вихлюпується весь накопичений негатив, від якого тільки так і можна позбутися. І в цьому другий плюс сварок. Живучи під одним дахом, ми можемо в якійсь мірі свідомо ігнорувати купу дрібниць, більше або менше виводять нас з рівноваги, але на підсвідомому рівні роздратування все одно накопичується і вимагає активного виходу. Сварка - дія агресивне і призводить до посилення сексуальної енергії. Багато пар зізнаються, що після бурхливого з'ясування стосунків секс буває фантастичним.
Сваріться за правилами
Привід для сварки можна знайти завжди. Щоб витягти з неї найбільшу користь, дотримуйте певні правила.
Зловживати не можна.
Не провокуйте сварки занадто часто - скандал не повинен викликати звикання, інакше це вже ніяка не позитивна струс, а стиль життя, від якого захочеться втекти. Визначити норму можна тільки індивідуально - на неї впливає темперамент обох сторін конфлікту і особливості характеру. Якщо питання «Коли ми скандалили останній раз?» Заводить вас у глухий кут, і ви не можете згадати останню сварку - то вам їх явно не вистачає. Якщо сварки супроводжують вас постійно - то настав перебір. Коли ви точно пам'ятаєте тему, обставини і процес примирення, то все в нормі.
Встановлюйте межі часу.
Англійські психологи вважають, що гарна сварка триває приблизно години дві. Робота з кількома сотнями опитаних пар підтвердила, що саме цього часу достатньо, щоб сварка пішла на користь і не перейшла в хворобливий негатив. Звичайно протягом першої години вихлюпується агресія і бажання довести, що опонент не правий. Потім все це поступово сходить нанівець, приходить відчуття втоми і апатії. Якщо в цей час ще не виникає бажання помиритися, то краще розійтися по різних кімнатах або помовчати, сидячи поруч. Не варто нагнітати обстановку.
Не відхиляйтеся від теми.
Сварка - дуже захоплююче заняття, щоб не піти в рознос і не згадати всі попередні прігрешенія партнера. Тому не варто відволікатися від теми - ви не укладетеся в покладені 2:00 і забудете, з чого все почалося. Після того, як сварка перейде в банальну лайку, про користь від неї можна забути.
Психоаналізу - ні!
«Ти, я бачу, весь у батька - він не вміє ні з ким ужитися!». «Я знаю, ти любиш мене злити». На такі фрази важко відповідати. Фрази типу «Я бачу» і «Я знаю» занадто категоричні, зачіпають особистість, а це найобразливіше. Критика хороша, коли її трохи і по суті. Вона не повинна стосуватися тих речей, які закладені генетично чи підсвідомо (це неможливо коригувати самостійно).
Мова - на прив'язі.
Цей девіз більше стосується жінок. Вони схильні випалює зопалу все як є. «Я вийшла заміж за тебе тільки щоб досадити своєму колишньому». «Ти занадто цінуєш свою рідню, а між іншим, твій старший братик колами навколо мене ходить, коли ти у відрядженні». Подібні визнання можуть завести, страшно подумати, куди! І не розраховуйте, що потім в спокійній обстановці у вас вийде пояснити, що ви сильно перебільшили. Ніхто не гарантує, що вона після цього настане. Чоловіки дуже серйозно ставляться до слів, довго їх пам'ятають. Жіноча риса ляпнути що-небудь не подумавши - в очах чоловіків найогидніша.
Не бити нижче пояса
Ми всі носимо в собі болючі спогади, не дуже приємні сторони свого характеру, про які знають тільки найближчі. Такими речами ми ділимося не тільки заради отримання підтримки, але і в знак особливої довіри. Пам'ятайте, що незалежно від ситуації, чужі таємниці повинні зберігатися вами завжди. Навіть якщо вам здається, що ви не бажаєте мати нічого спільного з цією людиною.
Трохи про культуру мовлення
Ви можете ввернути в розмові на підвищених тонах пару-трійку міцних слівець - вони емоційно наситять сварку і прикрасять її. Але одна справа - показати, що вам не вистачає звичайного словника, а зовсім інша - лаятися в стилі п'яного шевця. Багатий ненормативний лексикон в устах жінки здатний відштовхнути будь-якого чоловіка.
Дивіться на себе з боку
Навіть перебуваючи в розпалі сварки, не втрачайте здатність дивитися на події злегка з боку. У запалі емоцій складно контролювати свої дії, про які потім довго шкодуємо. А коли ще й діти поруч? Розлючений тато, що б'є посуд - видовище страшне! Дітям невідомо, що це - просто емоції.
Домовляйтеся
Як далеко ви б не зайшли в конфлікті, прагнете до компромісу. Запропонуйте свої варіанти вирішення проблеми. Навіть якщо ви і не прийдете до згоди відразу, прояв доброї волі все одно дає зрозуміти, що сварка закінчиться і світ настане.
Йдіть на світову
Не думайте про те, хто з вас прав більше або менше, не чекайте вибачень від партнера. Якщо відчуваєте, що заспокоїлися, йдіть на примирення першим. Після сварок чоловіки приходять в себе довше, у них не така рухлива емоційність. Вони можуть зробити вигляд, що ситуація їх не настільки хвилює, замкнутися. Але насправді всередині вони переживають навіть сильніше, ніж слабка стать. При затяжних конфліктах навіть їх фізичний стан може погіршитися. Тому кому як не жінці, варто проявити такі рідкісні якості, як великодушність і поблажливість. Тим самим знизити ризик погіршити відносини та ризик появи у партнера серцево-судинних захворювань. Так що підійдіть до свого чоловіка, скажіть що-небудь з ніжністю. Поцілуйте його ... Або ... Як не дивно, миритися можна по-різному, тут правила відсутні.
Комментариев нет:
Отправить комментарий