суббота, 8 декабря 2012 г.

Жести: класифікація і значення. Культура жестикуляції


За різними даними приблизно десяту частину інформації ми передаємо словами, більше половини припадає на жести, різниця належить інтонації. Цифри в процентному співвідношенні можуть бути трохи різними, але пропорція при цьому залишається тією ж. А це значить, що чільну роль при спілкуванні відіграють жести. Тому їм треба приділити пильну увагу.

Кажуть, щоб вірно оцінити людину, достатньо перших 10 секунд спілкування, під час яких ми начебто «скануємо» співрозмовника. І якщо жести не відповідають його словами, ми інтуїтивно це відчуваємо. Цим пояснюються моменти, коли ми не можемо зрозуміти, чому ж нам так неприємний той чи інший чоловік.
Жести: класифікація і значення. Культура жестикуляції
 За класифікацією жести діляться на загальноприйняті, емоційні (вони відповідають рівню культури країни проживання), ритуальні (типу вітання) та індивідуальні.

Завдяки жестам ми можемо спілкуватися яскраво і емоційно, розуміти іноземців без знання мови. Як виняток деякі жести в різних країнах трактуються по-різному (кивок, який у нас розцінюється як «так», в Болгарії, Туреччини та Греції означає "ні" і навпаки).



Якщо стулити в кільце вказівний і великий пальці, в Америці це буде означати згоду «ОК», у французів - «нуль», у японців - гроші.

У Франції й у нас приставлений до скроні палець означає дурість, а в Голландії - ознака високого інтелекту.

У Греції не махайте рукою в знак прощання - цей жест греки вважають нецензурним.
Про дурних звичках

Перебуваючи в стані підвищеного емоційного фону, ми перестаємо стежити за своїми жестами і запросто можемо видати свої справжні емоції так званими жестами-паразитами, до яких відносяться кручення в руках різних предметів, погойдування ногою, накручування пасма волосся на палець.
"Мова жестів"

Психологи всього світу вже півстоліття вивчають сенс жестів і вже зробили безліч висновків, спостерігаючи за людьми і їх манерою триматися. Скористатися їхніми порадами може кожен бажаючий, благо, книг по цій темі предостатньо.

Але при спробі «розгадати» людини треба враховувати зовнішні фактори, щоб не помилитися в судженні про те, що у співрозмовника на розумі і щирий він. Якщо ми бачимо людину, схрестивши руки на грудях в 20-градусний мороз, це буде означати спробу якось зігрітися, а зовсім не настороженість і ворожість. До речі, подібний жест типовий для натур творчих в процесі творення їх творінь або в стані глибокої задуми.
Значення жестів
Рукостискання

Вітаючись з людиною за руку, можна дізнатися деякі аспекти його характеру. Наприклад, владні чоловіки часто простягають руку долонею вниз.

Рука долонею вгору говорить про поступливості співрозмовника і готовності віддати першість партнеру. Поважають один одного люди руки один одному подають ребром вниз. А міцне рукостискання повністю випрямленою рукою говорить про агресію. Психологічно слабкі люди з низькою самооцінкою зазвичай і руку тиснуть слабо.
Жести відкриті
Жести: класифікація і значення. Культура жестикуляції
Відкритими жестами вважаються ті, при яких руки розводяться в сторони або показуються долоні. Ці жести говорять про те, що людина хоче і готовий йти на контакт. Помічено, що розстебнуті піджаки частіше призводить опонентів до угоди, ніж застебнуті.
Жести закриті

Жести закриті - це ті, за допомогою яких ми всіляко в'яжи, відгороджуємося від співрозмовника, перекриваємо сторонніми предметами або руками своє тіло. Вони говорять про те, що ми не цілком готові довіряти оточуючим. Спроба приховати щось від партнера або відчуття розчарування виражаються зчепленими в замок пальцями.

Зчеплення рук за спиною або накладення долоні на долоню сигналізує про високий зарозумілості і почуттям переваги над оточуючими. Це відкриття допомогло багатьом людям знайти упевненість в собі за допомогою вправи: спробуйте руки закласти за спину - і ви тут же відчуєте себе легше і впевненіше, відразу ж піде напруга.

Якщо руки засунуті в кишені, а великі пальці стирчать назовні (жест більше характерний для чоловіків) - це означає владну натуру або агресивний настрій.
Жести дотику до обличчя

 Дотик до носа, вуха або шиї повинні вас насторожити - ваш співрозмовник, швидше за все, бреше (якщо, звичайно, він не застуджений!). При цьому він ще може терти очі.

Люди, які постійно тримають пальці біля рота, потребують схвалення, захисту, підтримки оточуючих.

Любителі підпирати щоку або підборіддя - це зазвичай люди, чим-небудь сильні захоплені.

Ознака того, що людина обмірковує якесь важливе рішення - це коли він потирає підборіддя.
Жести нетерпіння

Ми видаємо своє нетерпіння, якщо потираємо руки або постукуємо пальцями, притупувати ногою і т.д.
Жести захисні

У стані розгубленості чи невпевненості люди схильні охоплювати одну руку іншою.
Жести флірту

Готовність до флірту сигналізується дотиком до волосся, поправлення одягу або закладанням пальців за пояс. Можлива зайва жестикуляція, що говорить про схвильованості, збудження або невпевненості.

Щоб зайва жестикуляція не дратувала оточуючих, намагайтеся її побороти або звести подібні жести до мінімуму і спробувати зробити їх більш плавними. У цьому допоможуть декілька вправ:
Поговоріть зі своїм відображенням у дзеркалі. Одночасно постежите за своїми жестами, зловіть себе на тих, які вам не подобаються, і від яких ви хочете позбутися. Повторіть свій монолог відображенню ще раз, але вже усвідомлено стежачи за жестикуляцією. Вправляйтеся в цьому щодня, поки не досягнете необхідного вам результату.
Уявіть собі, що ви - драматичний актор, який повинен зіграти роль, уникаючи при цьому зайвих рухів. Завдання цієї вправи - розповісти історію глядачам, барвисто і при цьому просто стоячи на місці.

Комментариев нет:

Отправить комментарий