суббота, 29 декабря 2012 г.

Як просити вибачення


Гарні манери мають на увазі наявність умінь просити вибачення і приймати вибачення. Приміром, випадково штовхнувши або зачепивши ліктем когось в транспорті, вихована людина обов'язково вимовить: «Вибачте», або «Прошу вибачення». Не менш важливий «потерпілий» відповість йому на це: «Будь ласка». Етикет не приймає такі фрази прийому вибачень як «Нічого страшного» і «Да ладно, не варто вибачень».

Однак слово «Вибачте» не завжди використовується як прохання пробачити за проступок. Прийнято, наприклад, починати з вибачення питання до випадковому перехожому про те, як потрапити на таку-то вулицю: «Вибачте, будь ласка, Ви не підкажіть, як мені дістатися до ...?».

Конфлікт - навіщо і коли він потрібен


Далеко не завжди поганий мир краще, ніж добра сварка. Вже давно відомо, що у людей, відкрито конфліктуючих, відносини краще і міцніше. Тому сваритися треба обов'язково. Тільки спочатку вивчіть правила грамотної сварки.
Іноді поганий мир все ж потрібен. У випадках, коли сусідам знизу заважають ваші діти, бігаючі «по стелі», або вам заважає звичка сусіда з'являтися в під'їзді напідпитку і кричати пісні. У цих випадках сваритися безглуздо. Так само як і зі свекрухою, яка живе далеко і приїжджає рідко. На час її візиту можна одягнутися в броню стриманості.
Конфлікт - навіщо і коли він потрібен
Сваритися корисно
Конфлікти між людьми, по-справжньому близькими, неминучі. Адже чим дорожче нам людина, тим більшого ми від нього очікуємо. Ми рідше скажімо про сторонніх людей, що вони нам щось винні, а ось до найріднішим це не відноситься. Кому як не їм вчасно помічати наш настрій і знати, від чого нам добре. Якщо «чаша боргів» починає переповнюватися, це призводить до сімейних сварок. Отже, перший позитивний момент криється в тому, що конфлікти допомагають уточнити межі дозволеного. Намагатися обійти гострі кути за допомогою фраз «Давай поговоримо» і «Мені б хотілося» не вийде. Повинен бути відкритий класичний скандал з підвищенням тону, криками, різкими рухами. У цей час витрачається колосальна кількість енергії і вихлюпується весь накопичений негатив, від якого тільки так і можна позбутися. І в цьому другий плюс сварок. Живучи під одним дахом, ми можемо в якійсь мірі свідомо ігнорувати купу дрібниць, більше або менше виводять нас з рівноваги, але на підсвідомому рівні роздратування все одно накопичується і вимагає активного виходу. Сварка - дія агресивне і призводить до посилення сексуальної енергії. Багато пар зізнаються, що після бурхливого з'ясування стосунків секс буває фантастичним.

четверг, 27 декабря 2012 г.

Жанри спілкування


Про що можна заговорити з малознайомою людиною, якщо взаємне мовчання стає певною мірою незручним? Найбезпечніша тема - це погода, так як на цьому грунті можливість конфліктів зведена до мінімуму навіть у людей, патологічно до конфліктів схильних. Може, про погоду говорити не дуже цікаво, починати будь, навіть серйозна розмова краще поступово і тема погоди виступить в якості «криголама» при знайомстві. Чому «криголама»? Та тому що люди, що професійно займаються спілкуванням, процес знайомства називають ломкою льоду.

У подібній бесіді при знайомстві бажано не торкатися особистих проблем і не провокувати на це співрозмовника. Не слід занадто довірливо повідомляти будь-які факти про себе. Після теми погоди можна перейти на телепрограми або новини. Поступово ви знайдете спільні точки дотику, які захоплять вас обох.

Правила написання листів


У XXI столітті епістолярний жанр втратив колишню популярність. Сьогодні люди рідко відправляють один одному рукописні листи. На зміну звичайній пошті прийшла електронна, а також Інтернет-форуми, sms, ICQ.
Звичайно, новітні технології в мільйони разів швидше ... Але погодьтеся, від близьких людей набагато приємніше отримувати саме рукописні листи. Тільки традиційні листи дозволяють побачити почерк дорогої людини, відчути настрій, яке володіло ним під час написання послання. Крім того, листи - одна із найбільш романтичних форм спілкування між закоханими людьми. Не дарма ж Пушкінська Тетяна Ларіна обрала саме епістолярний жанр для вираження найпотаємніших почуттів і емоцій.

суббота, 8 декабря 2012 г.

Правила ведення суперечки


Мистецтво суперечки зародилося ще в Стародавні часи. Всім відомі суперечки філософів Стародавньої Греції: Платона і Аристотеля. А як же без спору? Адже для того щоб вислів, нехай навіть і великого Коперника, було визнано істиною, треба випробувати його міцність в жаркому спорі.

На щастя, нам сьогодні не доводиться встановлювати закони Всесвіту. Спасибі ученим давнини! Але суперечки повсякденно виникають і в XXI столітті. Дискусій неможливо уникнути, адже кожна людина на все має свою точку зору, іноді кардинально протилежну поглядам інших людей. А свої переконання треба відстоювати. Ось і народжуються суперечки.

Однак у сучасному цивілізованому світі пріоритети в мистецтві ведення спору трохи змінилися. Якщо в Античності мистецтво суперечки полягала в майстерності відстоювати власну точку зору, то в даний час правила ведення спору спрямовані на те, щоб в жаркій полеміці не упустити істину і залишити відносини сперечальників в рамках пристойності.
Правила ведення суперечки
Мистецтво вести суперечку базується на трьох простих завітах:
розпитувати свого опонента;
вести з ним бесіду;
уважно вислуховувати його доводи.

Жести: класифікація і значення. Культура жестикуляції


За різними даними приблизно десяту частину інформації ми передаємо словами, більше половини припадає на жести, різниця належить інтонації. Цифри в процентному співвідношенні можуть бути трохи різними, але пропорція при цьому залишається тією ж. А це значить, що чільну роль при спілкуванні відіграють жести. Тому їм треба приділити пильну увагу.

Кажуть, щоб вірно оцінити людину, достатньо перших 10 секунд спілкування, під час яких ми начебто «скануємо» співрозмовника. І якщо жести не відповідають його словами, ми інтуїтивно це відчуваємо. Цим пояснюються моменти, коли ми не можемо зрозуміти, чому ж нам так неприємний той чи інший чоловік.
Жести: класифікація і значення. Культура жестикуляції
 За класифікацією жести діляться на загальноприйняті, емоційні (вони відповідають рівню культури країни проживання), ритуальні (типу вітання) та індивідуальні.

Завдяки жестам ми можемо спілкуватися яскраво і емоційно, розуміти іноземців без знання мови. Як виняток деякі жести в різних країнах трактуються по-різному (кивок, який у нас розцінюється як «так», в Болгарії, Туреччини та Греції означає "ні" і навпаки).

Мовний етикет. Правила культури мовлення


Культура мови - один з головних показників загальної культури людини. А тому нам усім необхідно постійно вдосконалювати свої манери спілкування і мова. Культура мови полягає не тільки в умінні уникати помилок у мові, але і в прагненні постійно збагачувати свій словниковий запас, в умінні слухати й розуміти співрозмовника, поважати його точку зору, в здатності підбирати потрібні слова в кожній конкретній ситуації спілкування.

Культура спілкування

Мова - це одна з найважливіших характеризують рис людини. Від нашої манери спілкування залежить те враження, яке ми виробляємо на оточуючих. Мова людини здатна притягувати до нього людей або, навпаки, відштовхувати. Мова також може чинити сильний вплив на настрій нашого співбесідника.

Таким чином, культура спілкування складається з вміння слухати співрозмовника, мовного етикету, а також дотримання правил хорошого тону.

воскресенье, 2 декабря 2012 г.

Правила спілкування


Найголовніше в етикеті спілкування - це звернення. На «ти» слід звертатися тільки до близьких друзів і дітям, молодше 18 років. До всіх інших (навіть до незнайомих людей одного віку з вами) слід звертатися виключно на «ви». При цьому правила хорошого тону наказують при сторонніх переходити на «ви» і називати по імені-по батькові друга або родича. Також слід робити, коли недоречно демонструвати в суспільстві родинні або фамільярні відносини.

Перехід від «ви» до «ти» повинен бути тактовним. Як правило, ініціативу в стосунках бере на себе жінка і старші за віком або положенню.
Правила спілкування
Говорячи з кимось про людей, не прийнято згадувати їх у третій особі - «вона» або «він». Навіть про близьких родичів слід сказати: «Костянтин Львович просить передати ...», «Алла Петрівна буде чекати вас ...».

Як користуватися столовими приборами


Столові прибори - це, судячи з численними фільмами, найстрашніше випробування для людей, що випадково опинилися в суспільстві аристократів. Так, дійсно, враховуючи різноманітність всіляких вилок, ложок і ножів, зорієнтуватися в їх застосуванні не так вже й просто.

Однак немає нічого неможливого. Запам'ятайте, як виглядають столові прилади для тих чи інших страв, та завжди зможете правильно ними скористатися.
Як користуватися столовими приборами
Традиційні столові прилади

Спиртні напої: де, як і скільки


З давніх часів обов'язковим атрибутом святкового столу були спиртні напої. Дегустація вина було невід'ємною частиною етикету, без нього не обходилося жодне торжество, на яке запрошують гостей.

Сучасний етикет також не забороняє вживання спиртних напоїв під час застілля, але наказує пити рівно стільки, щоб розвеселитися. Однак важливо знати не тільки, скільки пити, але і як подавати алкоголь, адже до столу, особливо святковому, підносять різні спиртні напої: вино, горілку, різноманітні настоянки і лікери.

Як правильно пити і наливати

Перед тим як пити, переконайтеся в тому, що ваша помада не залишить слідів на склянці або фужері. Для цього досить промокнути губи серветкою. Хоча якщо ваша помада з дорогих і стійких, то плям від неї залишитися не повинно. Пити потрібно, не нахиляючи сильно голову назад. Сівши за стіл, кожен сам наливає собі вино або інший напій, не забуваючи запропонувати його дамі праворуч. Розливаючи напій по келихах, шийку пляшки потрібно кожен раз повертати до себе, щоб крапля рідини випадково не впала і не забруднила скатертину.

воскресенье, 25 ноября 2012 г.

Правила поведінки за столом


Запрошення сісти за стіл за правилами хорошого тону потрібно приймати з невеликим запізненням, щоб встигли всістися пані та господиня. У ресторані чоловікові слід відсунути стілець для жінки, а потім вже сісти. Першою вибирає страви дама, замовляє - чоловік. Офіціанта потрібно підкликати жестом тоді, коли він знаходиться неподалік, стукати ножем по келиху, викрикувати - поганий тон.

Сидячи за столом, стежте за своєю поставою: не нахиляйтеся над тарілкою і не відкидайтеся на стільці, сидите прямо. Лікті повинні бути притиснуті до боків, на столі - одні кисті рук. Серветку зі столу варто покласти на коліна. Впустивши столовий прилад, не треба його піднімати: спокійно попросите заміну.
Правила поведінки за столом
Поки замовлені страви не були принесені всім гостям, приступати до їжі більш ніж некомільфо. Чоловікам варто починати їсти, після того як це зроблять сидять поруч дами. Особливу увагу потрібно приділяти своїй сусідці праворуч: пропонувати частування, займати розмовою, наливати вино. Час міцних напоїв або аперитивів приходить тільки після загального тосту.

суббота, 24 ноября 2012 г.

Сервірування столу


Велике число різних приладів біля вашої тарілки не повинно вас збентежити. Адже у кожного приладу - своя функція. Щоб їх використовувати за призначенням, потрібно пам'ятати головне правило: всі прилади, розташовані праворуч від тарілки, беруть і тримають під час їжі правою рукою, а все те, що розташоване зліва, тільки лівою рукою. І, маленька підказка: прилади лежать у тій послідовності, в якій будуть подаватися страви. Тому ті, які потрібно використовувати першими, лежать з краю.
Сервірування столу
Зараз для сервірування столу застосовується чотири основних види вилок: це їдальні, закусочні, десертні та рибні. Столові легко дізнатися: вони найбільші, четирехзубцовие. Використовуються для гарячих м'ясних страв з гарніром. Закусочні качани виглядають меншими за розміром і мають чотири зубця. Ними користуються, коли подають холодні та гарячі закуски. Десертні виделки являють собою самі мініатюрні вилочки з трьома зубцями - для десертів і фруктів. Рибні вилки з двома зубцями.

суббота, 3 ноября 2012 г.

Правила столового етикету


Манерам за столом завжди надавалося велике значення. Не можна говорити про високий культурний рівень людини, якщо він негарно, неакуратно їсть і не вміє користуватися столовими приборами.

Адже правила столового етикету перевірені століттями, щоб поведінка всіх присутніх за столом було гармонійним і раціональним.

Найголовніше правило: всі столові прилади, що знаходяться праворуч від тарілки, тримають під час їжі правою рукою, а всі прилади, що знаходяться зліва - відповідно, лівою рукою.

У ножа (тримають у правій руці) і вилки (в лівій) зовсім різні функції: ножем дотримується те, що ви берете виделкою. При цьому ні в якому разі не допускається перекладати прилади з правої руки в ліву і навпаки. Вилку рекомендується тримати зубцями вниз. Їсти з ножа не можна. Також не слід відразу різати все ножем, щоб після користуватися тільки однією вилкою. Правильно буде відрізати шматочок і тут же відправляти його в рот, інакше страва охолоне завчасно. Шматок хліба в руках не тримають і не відкушують від нього, а відщипують невеликі шматочки, які можна з'їсти за 1-2 рази.

Що потрібно знати, збираючись у гості


Якщо ви хочете дізнатися, що про вас думають, прийдіть в гості без попередження - так свідчить старовинна французька приказка. І по обличчю людини, який відкриває нам двері, можна встигнути прочитати головне, навіть якщо він говорить чергову ввічливу фразу: «Дуже радий, проходьте!»

При сучасному ритмі життя будь несподіваний візит здатний вибити нас з колії. Тому відправлятися до кого-небудь без попередження можна тільки у виняткових випадках. Не спокушайтеся тим, що господарі з вами ввічливі - вони знаходяться у безвихідному становищі. У подібному випадку ваш візит повинен бути гранично короткий - зайшли, поговорили, швиденько попрощалися. Не варто приймати запрошення залишитися повечеряти - можливо, вечеря розрахований тільки на своїх.

За якими дрібницями можна зорієнтуватися, що ми з'явилися не зовсім вчасно? Наглядова гість відразу помітить випадкову міміку, господар сідає на край стільця і ​​несвідомо стукає тапком об підлогу, господарка дивиться у бік кухні, мнучи на пальці кільце, на сказане нами майже немає ніякої реакції у вигляді запитань або нової теми розмови. Ніхто не згадує про чай. Господарі пожвавлюються, коли гість починає прощатися, і стають максимально серцевими, прощаючись. Їх охоплюють протилежні почуття - полегкість і деякі докори сумління.

Етикет прийому гостей


Згідно гостьовому етикету необхідно знати, кого, як і коли запрошувати. На багатолюдний прийом гостей запрошують заздалегідь за 7 - 10 днів. При цьому час треба вказати точне, непогано додасть при цьому причину майбутньої зустрічі - це може бути захист диплома, інше значна подія, про яку гості повинні бути в курсі, щоб не потрапити в халепу. Якщо причина запрошення - чий або День народження, то її зазвичай не називають, припускаючи, що гості про це здогадаються самі. Якщо недогадливий гість цікавиться, то можна озвучити, хто винуватець торжества.

За 1-3 дні можна запрошувати на каву. Якщо ми запрошуємо 3-4 людини, можна узгодити з ними час зустрічі. Зазвичай це друга половина дня, ближче до вечері. На рідкісні недільні обіди найчастіше запрошують родичів. Запрошення може бути озвучено по телефону або особисто, можливий письмовий варіант. У тому випадку, коли молодь запрошує людей більш старших, ввічливість гостьового етикету вимагає зробити це особисто. Письмовий варіант - один із самих крайніх.

воскресенье, 28 октября 2012 г.

Сусідський етикет


Сусідський етикет
Як правило, люди, які тривалий час живуть по сусідству, при зустрічі вітають один одного навіть, якщо знайомі коротко. Звід правил сусідського гуртожитку має одну мету - якомога менше заподіювати незручності оточуючим. Це означає: не дозволяти дітям кричати під сусідськими вікнами, не допускати, щоб ваша собака вив години безперервно у вашу відсутність, надто голосно грало радіо або звучала музика. Майте на увазі, що скандали з домашніми чутні за стіною набагато сильніше, ніж вам здається.

Якщо ваші діти займаються музиченням, подбайте про елементарну звукоізоляцію - повісьте на стіну килим. Законодавства багатьох країн дозволяють шум у житлових квартирах до 23-00. Але навіть при цьому намагайтеся попереджати сусідів про насування ремонті або ювілеї. Принаймні, люди будуть в курсі, що відбувається і зможуть приблизно припускати час закінчення шуму, що саме по собі вселяє визначеність і тим самим заспокоює.

Що робити, якщо бракує часу на виховання дітей


Сучасні батьки відчувають гостру нестачу часу для виховання дітей. Статистика це підтверджує - в середньому на безпосереднє спілкування з дітьми батьки витрачають всього 20 хвилин в день.

У таких обставинах треба постаратися, щоб кожна хвилина була проведена з користю. Адже справа зовсім не в кількості, а в якості проведеного часу. Якщо говорити про виховання в цілому, то саме основне в ньому - це створення навколо дитини загального середовища, а це не вимагає великих витрат часу.
Що робити, якщо бракує часу на виховання дітей?
Якщо у вас всього 5 хвилин, що ж ви можете встигнути зробити для дитини? На жаль, з підрослими дітьми ми, батьки, практично не спілкуємося на тілесному рівні. Занадто багато є занять, за допомогою яких можна заспокоїти або захопити дитину. На їх фоні ласка і обійми відходять на другий план. В результаті у дітей розвивається низька стресостійкість і порушення в поведінці. Просто так відсутність тактильних відчуттів з батьками не проходить. Ми знаємо, що потреба в них тим більше, чим дитина менше. Але батьківська ласка потрібна і підліткам (бажано не прилюдно!). Якщо малюка можна взяти на руки, то тінейджера досить пошарпати по потилиці. Не соромтеся робити це частіше - від обіймів навіть фізичне здоров'я поліпшується. Компліменти і похвала сприяють розвитку базової впевненості в житті, почуття значимості. А в похвалі діти потребують тим більше, чим менше приводів для неї дає дитина.

Правила сімейного етикету


Мабуть, тільки вдома ми можемо по-справжньому розслабитися і відпочити, в тому числі і від умовностей суспільного життя. Але, погодьтеся, порядок у своїй "фортеці" необхідний. Саме його забезпечують елементарні правила сімейного етикету. Саме з нього "ростуть ноги" розуміння правил хорошого тону в суспільстві.

Комфортним домашнє життя роблять слова "дякую", "будь ласка", "пробач", "добрий ранок", "приємного апетиту", "на добраніч", а також звичка шанобливо вислуховувати всіх членів сім'ї, не перериваючи на півслові. Також хорошим тоном вважається повідомляти всім домашнім, куди йдеш і в скільки припускаєш повернутися.

среда, 24 октября 2012 г.

Правила етикету для жінок


Традиційно, жінці відводиться роль «слабкої створення» - більшість правил хорошого тону наказують чоловікам їх опікувати і доглядати за дамами.
Правила етикету для жінок.
Жінкам же слід приймати ці знаки уваги з вдячністю, але не вимагати, припустимо, поступитися місцем в транспорті тільки на тій підставі, що ви - дама. Це некомільфо, та й сидить молода людина може себе погано почувати, бути нездоровим.

За етикетом чоловікові слід пропускати даму вперед, відкриваючи перед нею двері. Але є й виключення з цього правила: чоловік входить першим в незнайоме приміщення, наприклад, ресторан, як би прокладаючи своїй дамі дорогу. У цьому випадку розорювання двері ставиться в обов'язок швейцару. Якщо ж такий відсутній, чоловік відкриває двері сам, пропускає даму вперед і тут же обганяє її, показуючи шлях.

Якщо йдуть у різних напрямках чоловік і жінка зустрічаються на сходах, дама вправі не відходити від перил.

Правила етикету для чоловіків


В очах наших жінок вихований чоловік - це той, який говорить три важливі слова: «Люблю, куплю, поїдемо». А якщо серйозно, то звід правил для чоловіків не так вже складний. Хоча представники сильної статі ставляться до будь яким правилам зі значною часткою іронії. До етикету в тому числі. Більш-менш дотримуються етикет хіба що бізнесмени, так як їх зовнішній вигляд і манери безпосередньо впливають на успіх переговорів і збільшення прибутку.

Сучасний кодекс хороших чоловічих манер:
 Зачіска повинна бути акуратною незалежно від професії. Чоловіки переважно носять звичайні класичні короткі. Виняток становлять представники креативних або комунікативних спеціальностей. Наявність вусів і бороди припускає ретельний догляд за оними, причому слід враховувати, що ці атрибути мужності йдуть далеко не всім.
Стародавня традиція низько кланятися перед дамами або начальством плавно трансформувалася у сучасний кивок головою. Тут треба враховувати, що ігнорування кивка малознайомої людини розцінюється як знак неповаги або навіть образи. Тому стримано кивнути у відповідь на привітання не утруднить жодного вихованого чоловіка.
У кафе чи ресторані можна впоратися з блюдами за допомогою звичайних вилок, ложок і ножів. Тому не варто губитися при вигляді великої кількості столових приладів.

Чи вмієте ви спілкуватися


Товариськість - не просто позитивна риса характеру. Це життєво необхідна якість. Спілкування-вікно, розчинене у світ: контактуючи з іншими людьми, людина пізнає навколишню дійсність. Навчання - єдиний спосіб перевірити, який ти сам, навчитися керувати своєю поведінкою, оцінити і зрозуміти себе.

  Культура спілкування - частина духовної культури людини. Вона включає в себе вміння встановлювати і підтримувати контакти, вибирати відповідні ситуації, методи впливу на співрозмовника, правильно реагувати на його слова і дії.

Як поводитися в магазині - правила етикету


У наш час, кількість продавців і консультантів у деяких магазинах перевищує число покупців. Тим не менш, є претензії і невдоволення від обслуговування. У чому ж справа? Чи винні в цьому погано навчені менеджери або ж ви викликаєте певне відношення своєю власною поведінкою? Як взагалі потрібно вести себе в магазині, щоб тебе обслужили добре, ввічливо, ненав'язливо і швидко?

Краще і швидше за все обслуговують тих, у кому відчувають представника більш високого соціального статусу, причому, це відбувається абсолютно несвідомо. Тому, прийшовши в магазин, поводьтеся з почуттям гідності, як леді. Причому, це визначається не по товщині гаманця, а за манерами.

У будь-якому магазині постарайтеся поводитися, як людина, у якої немає проблем. Ті, хто вас обслуговує, не повинні бачити перед собою жінку, замучену роботою і побутом і сімейними негараздами. Розпрямите плечі, підніміть голову. Спокій, упевненість в собі і ввічливість зроблять вас королевою в очах оточуючих. І нехай ті, хто вас обслуговує, отримують від цього задоволення, адже справжня королева вміє завойовувати серця людей.

вторник, 23 октября 2012 г.

Як потрібно поводитися в автобусній подорожі


Якщо ви вирішили провести свою літню відпустку в автобусній подорожі, вам не заважає освіжити в пам'яті правила етикету для такої поїздки. Дотримання правил етикету дозволить вам з честю вийти з важких ситуацій і відчувати себе комфортно і впевнено в будь-якій ситуації.

Як потрібно поводитися в автобусній подорожі у відповідності з правилами етикету?

- Під час великих перегонів автобус робить технічні зупинки кожні 4 години.

- Основний багаж туриста здається в багажне відділення, розташоване в нижній частині автобуса. Речі, необхідні в дорозі, пасажир бере в салон автобуса і розташовує на багажній полиці або під сидінням.

Уклін в правилах етикету


Що таке - уклін? Фактично це схилення голови, тобто самої важливої ​​частини тіла, яка, по суті, є символом людини і втіленням життя. Схиляючи голову перед кимось в поклоні, людина, як би, пропонує її разом із самим життям тому, кому відважує уклін. Разом з цим уклін має і ще один сенс: схиливши голову, людина немов робить себе нижче, тим самим, підкреслюючи високий статус того, кому вклоняється.

Уклін в правилах етикету
Історично поклони виникли, як частину молитви, причому, вони є і в мусульман, і у православних. Здійснюючи намаз, мусульманин стає колінами на килимок, звертаючи особа до Мекки, і відбиває певну кількість поклонів.